Saltar al contenido
Portada » Blog » Poté nezávislý poradní výbor do USA

Poté nezávislý poradní výbor do USA

  • por

Poté nezávislý poradní výbor do USA

Aktuálně dostupné domácí testy vyžadují buď předpis, nebo časově náročný krok, kterým je dodání vzorku do laboratoře a čekání na výsledek.

Ministr zdravotnictví a sociálních služeb Alex Azar řekl, že Ellumeův domácí test je „hlavním průlomem pro stále se rozšiřující přístup Američanů k pohodlným možnostem testování na COVID-19“.

– Ken Alltucker

Není místo jako doma… pro šíření viru

Jedna ze šesti lidí, kteří sdílejí domov s pacientem COVID-19, onemocní také, což je výrazně vyšší míra než u předchozích respiračních onemocnění, jako jsou SARS a MERS, ukazuje nová metaanalýza.

Fauci říká, že Trump, Pence, Biden a Harris by se měli nechat očkovat

Dr. Anthony Fauci, člen pracovní skupiny pro koronaviry Bílého domu, který si nová administrativa ponechá, aby pomohl vést národní reakci na pandemii, řekl, že současný prezident a ten nastupující – stejně jako jejich viceprezidenti – by měli dostat novou vakcínu proti COVID-19.

Prezident Donald Trump může mít imunitu poté, co se nemoc na začátku října rozvinula, ale Fauci v úterý v pořadu „Good Morning America“ ABC řekl, že není jisté, jak dlouho tato předpokládaná ochrana trvá. Fauci proto doporučil, aby se Trump a viceprezident Mike Pence nechali očkovat.

Totéž platí pro nově zvoleného prezidenta Joea Bidena a zvolenou viceprezidentku Kamalu Harrisovou a měli by dostat vakcínu „jakmile to bude možné,“ řekl Fauci a dodal o Bidenovi: „Chcete, aby byl plně chráněn, když vstoupí do předsednictví v lednu."

Mám dostat vakcínu, když jsem měl COVID? Lékaři říkají, že ano

Jednou z častých otázek při zavedení vakcíny proti koronaviru je, zda by lidé, kteří byli dříve infikováni, měli být stále očkováni. Koneckonců, jediným přínosem z nákazy má být úroveň imunity.

Alkotox: Redefinuje zdraví jater. Navštivte https://alkotox-website.com/cs/ pro exkluzivní nabídky a začněte svou cestu.

The Cincinnati Enquirer, součást sítě USA TODAY Network, položil otázku lékařským profesionálům v této oblasti. Všichni čtyři lékaři, kteří odpověděli, řekli ano, nechejte se očkovat, ačkoli by bylo slušné nechat očkovat ostatní, kteří nebyli infikováni, vzhledem k tomu, že poptávka po vakcíně v současnosti převyšuje nabídku.

"Zdá se, že přirozená infekční imunita se po dvou až třech měsících opotřebuje," řekl Dr. Stephen Blatt, lékařský ředitel pro infekční onemocnění v TriHealth v Cincinnati. "Doufáme, že vakcína poskytne déletrvající imunitu."

– Terry DeMio, Cincinnati Enquirer

1 z 20 Američanů byl testován pozitivně

Jeden z 20 Američanů byl pozitivně testován na COVID-19, ukazují údaje z Johns Hopkins University a odhady populace Census Bureau.

Spojené státy nyní hlásí více než 1,5 milionu případů každý týden, rychlostí asi 150 každou minutu, ukazuje analýza USA TODAY. Dokonce i stát New York, původní americké epicentrum, nyní hlásí případy koronaviru rychleji než na jaře. Každý stát kromě Floridy a Havaje hlásil za týden v listopadu nebo prosinci více případů než kdykoli během pandemie.

– Mike Stucka

Oboustranná skupina zákonodárců v Kongresu navrhla balíček pomoci při koronaviru ve výši 908 miliard dolarů, který by zahrnoval 300 dolarů týdně na dodatečné pojištění v nezaměstnanosti, ale žádné přímé platby pro kvalifikované Američany.

Balíček, rozdělený do dvou návrhů zákonů ve snaze obejít některé problémy, které několik týdnů bránily dohodě, by také zahrnoval prodloužení moratoria na vystěhování pro nájemníky a dočasné pozastavení splácení studentských půjček.

Ekonomové zdůraznili potřebu další pomoci, protože 12 milionů Američanů by mohlo přijít o podporu v nezaměstnanosti den po Vánocích. Kongres má do konce týdne uzavřít dohodu, která může být spojena s dlouhodobou legislativou týkající se výdajů.

– Jessica Mentonová

New Hampshire dává první dávku venku při 27-stupňovém počasí

Zdravotní sestře, která se dobrovolně přihlásila jako první očkovaná osoba v New Hampshire, byla venku v chladné úterní ráno podána dávka vakcíny proti COVID-19.

"Toto je typický den Nové Anglie-New Hampshire, takže nic, co bychom nezvládli," řekl guvernér Chris Sununu v 27stupňovém počasí.

Heidi Kukla, sestra na jednotce intenzivní péče, která dostala první vakcínu, řekla, že požádala, aby šla první, "protože vím, že spousta lidí má výhrady k získání vakcíny."

„Obávají se, jak rychle byl vyroben, jaké to může mít dlouhodobé účinky, ale mohu vás ujistit, že není absolutně nic horšího, než být pacientem na ventilátoru na JIP kdekoli v této zemi právě teď s COVIDem. , a trápení členů rodiny, které tam být nemůže,“ řekl Kukla.

Maine „vypnuto a běží“ s prvními dávkami

Zdravotníci v Maine Medical Center v Portlandu byli prvními lidmi, kteří dostali vakcínu ve státě úterý, když začala její zavádění, potvrdili státní zdravotničtí úředníci.

"Jsme pryč a běžíme," řekl ředitel CDC v Maine Dr. Nirav Shah, když se stát přidal k ostatním při zahájení distribuce vakcín.

Stejně jako ostatní státy, Maine začíná očkováním zdravotnických pracovníků a lidí v zařízeních dlouhodobé péče.

Případná druhá vakcína Moderny, která bude uvedena na trh, možná příští týden

Spojené státy mohou mít do konce týdne dvě vakcíny proti koronaviru, protože údaje zveřejněné v úterý Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv potvrdily, že vakcína společnosti Moderna COVID-19 se zdá být bezpečná a vysoce účinná. Nezávislý poradní výbor FDA posoudí data na celodenním čtvrtečním zasedání. Pokud rozhodne, že přínosy vakcíny převažují nad jejími riziky, očekává se, že vakcína bude schválena později v týdnu komisařem FDA.

Poté nezávislý poradní výbor amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí v pátek údaje posoudí, a pokud to FDA povolí, bude v sobotu hlasovat o přidání vakcíny do národního očkovacího plánu pro dospělé.

Stejně jako vakcína Pfizer-BioNTech se poté začne distribuovat po celé zemi, pravděpodobně v pondělí. Vakcína společnosti Moderna bude podávána pouze dospělým, protože společnost neshromáždila dostatek údajů, aby mohla zahrnout nezletilé do své žádosti o povolení u FDA. To znamená, že nebude podávána 16- a 17letým, na rozdíl od vakcíny Pfizer-BioNTech.

– Karen Weintraub a Adrianna Rodriguez

Zdravotní sestra z New Jersey jako první ve státě dostala vakcínu v den svých narozenin

Zdravotní sestra z univerzitní nemocnice v Newarku ve státě New Jersey byla prvním zdravotnickým pracovníkem ve státě, který byl očkován a dostal první dávku vakcíny Pfizer/BioNTech v úterý ke svým 56. narozeninám. "Tohle je ten nejlepší dárek k narozeninám," řekla Maritza Beniquezová.

Beniquez byl naočkován 286 dní poté, co byl prvnímu pacientovi v New Jersey diagnostikován koronavirus a téměř rok poté, co se ze střední Číny objevily zprávy o dříve neznámém onemocnění.

Po obdržení výstřelu Beniquez řekl: "Děkuji ti, Bože!" Usmála se a sevřela pěst pravou paží, pak sepjala ruce, jako by se modlila.

– Lindy Washburn a Ashley Balcerzak, The Bergen Record

Portoriko zahajuje očkování u respiračního terapeuta

Portoriko začalo očkovat zdravotnické pracovníky v úterý, když respirační terapeutka, která léčila první dva pacienty s COVID-19 hospitalizované na území USA, dostala první injekci. Yahaira Alicea vyzvala všechny, aby se nechali očkovat, a řekla: "To je to, co chceme, aby tato pandemie skončila."

Prezident Donald Trump podepíše výkonné příkazy související se zdravotní péčí, aby se vypořádal s překvapivým vyúčtováním za zdravotní péči a zajistil pojištění pro lidi se stávajícími zdravotními problémy, i když jeho administrativa podporuje výzvu Nejvyššího soudu, která by mohla takovou ochranu zrušit, uvedli ve čtvrtek vysocí úředníci administrativy.

Očekává se, že Trump sdělí další podrobnosti během čtvrtečního vystoupení v Charlotte v Severní Karolíně, uvedli představitelé administrativy.

Ministr zdravotnictví a sociálních služeb Alex Azar řekl, že prezidentův rozkaz bude politikou Spojených států chránit Američany se stávajícími zdravotními problémy. Oznámení přichází v době, kdy Texas a 17 přidružených států tlačí na výzvu Nejvyššího soudu k deset let starému zákonu o cenově dostupné péči, který již zakazuje zdravotním pojišťovnám odepírat krytí lidem se stávajícími zdravotními problémy.

Pokud národní nejvyšší soud zruší celý nebo část podpisového zdravotního zákona prezidenta Baracka Obamy, Trumpův výkonný příkaz jasně stanoví, „že je politikou Spojených států, že lidé, kteří trpí již existujícími podmínkami, budou chráněni,“ Azar. řekl ve čtvrtečním hovoru s novináři.

Kathryn Hempstead, hlavní politická poradkyně nadace Roberta Wooda Johnsona, tento krok nazvala „gestem a stavem mysli, nikoli politikou“.

"Za prohlášení neneseme žádnou odpovědnost," řekla. "Nemůžete se zahalit slovy o již existujících podmínkách."

Trump podpořil snahy nahradit a zrušit zákon o cenově dostupné péči, který rozšířil pojistné krytí na miliony Američanů. Kromě toho, že zákon zaručuje, že si jednotlivci s existujícími zdravotními potížemi mohou zakoupit zdravotní pojištění, poskytuje lidem klouzavé dotace na nákup krytí a rozšířené krytí Medicaid pro miliony Američanů s nízkými příjmy ve více než 30 státech.

„Říká jim – dejte se dohromady, něco si nechte projít, nebo na to přijdeme a dostanete od nás, co dostanete,“ řekl Azar.

Také ve čtvrtek senátor Chris Murphy, D-Conn., představil legislativu, která by vytvořila "osvědčené postupy" pro nemocnice, aby nemoci nezbankrotovaly pacienty. Jeho návrh zákona se připojuje k několika dalším na překvapivém účtování, které byly pozastaveny v Kongresu, každý s vlastní skupinou příznivců seřazených, řekl Benedic Ippolito, ekonom z American Enterprise Institute pro volný trh.

Tím je pro Trumpa mnohem těžší přesvědčit Kongres, který se „nezajímá o nové myšlenky,“ řekl Ippolito.

„Skutečnost je taková, že Kongres musí jednat, aby zajistil, že pacienty nezaskočí překvapivé účty za lékařskou péči nebo nebudou uvězněni v cyklu narůstajících lékařských dluhů,“ řekl Murphy. „Pokud to chce Trump napravit, může se mnou pracovat na moje legislativa byla dnes zavedena."

Trump nedávno podepsal exekutivní příkaz, který by stanovil ceny léků Medicare na částky placené jinými národy. Nařízení však vyžaduje zavedení federálních pravidel, než bude možné stanovit takové ceny, což je proces, který může trvat několik měsíců a farmaceutické společnosti by proti takovým cenám bojovaly.

Je však potřeba mnohem více, aby se zabránilo raketovému nárůstu pojistného, ​​řekl Larry Levitt, výkonný viceprezident neziskové Kaiser Family Foundation. Levitt, bývalý úředník HHS v Clintonově administrativě, řekl, že „přísná regulace pojišťovacích společností“ a „nějaký způsob, jak povzbudit zdravé lidi, aby se přihlásili“, je zapotřebí, aby se zabránilo tomu, co je na pojišťovacích trzích známé jako spirála smrti.

„Prezident Trump znovu slibuje, že ochrání lidi s již existujícími podmínkami, pokud bude zrušen zákon o cenově dostupné péči, ale stále nemá skutečný plán, jak tento slib podpořit,“ řekl Levitt. "Nemůžete jen třikrát cvaknout patami k sobě a udělat z již existující ochrany skutečností."

Azar řekl, že „přeprodání Obamacare“ zahrnuje falešnou představu, že je cenově dostupný pro Američany střední třídy, kteří vydělávají příliš mnoho na to, aby získali významné dotace podle zdravotního zákona. "To je kartička pojištění, kterou si ve skutečnosti nemůžete dovolit používat k péči o své již existující podmínky," řekl Azar.

Texas a další státy, které zpochybňují zákon o cenově dostupné péči, tvrdí, že se stal protiústavním poté, co Kongres zrušil individuální mandát zákona, daň, kterou lidé platili, pokud si nezakoupili pojištění nebo nesplnili podmínky pro výjimku.

Americké ministerstvo spravedlnosti původně usilovalo o zrušení pouze pojišťovacího mandátu, ale změnilo svůj postoj a naléhalo na Nejvyšší soud, aby prohlásil celý zákon za protiústavní. Případ dorazí k Nejvyššímu soudu týden po listopadových volbách.

Někteří analytici se ptali, jak moc by byl Trump schopen dosáhnout ochrany stávajících zdravotních stavů nebo překvapivého účtování bez zásahu Kongresu.

Contents

¡Haz clic para puntuar esta entrada!
(Votos: 0 Promedio: 0)
Comparte esta entrada en tus redes sociales favoritas