Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the yet-another-stars-rating domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/qkwvipgm/public_html/wp-includes/functions.php on line 6114
Asi on selles, et me ei tea [koroonaviirusest] palju. - REPROGRAMA TU MENTE
Saltar al contenido
Portada » Blog » Asi on selles, et me ei tea [koroonaviirusest] palju.

Asi on selles, et me ei tea [koroonaviirusest] palju.

  • por

Asi on selles, et me ei tea [koroonaviirusest] palju.

Omal ajal oli see apokalüptiline sündmus, õudusshow, nagu ei midagi enne ega pärast seda.

Pandeemia kulgemise kahe aasta jooksul, jaanuarist 1918 kuni detsembrini 1920, hukkus kolm kuni viis protsenti maailma elanikkonnast – 50–100 miljonit inimest. Umbes 500 miljonit inimest oli nakatunud mitte ainult Euroopas ja Ameerikas, vaid sellistes kohtades nagu Hiina, Lääne-Aafrika ja Arktika.

"See oli raskem kui miski muu, mida me teame," ütles Pergolizzi. "Rõuged, must katk, kõik. See on ilmselt halvim pandeemia, mida maailm on registreeritud ajaloos näinud. See nakatas kogu maailma. Vaktsineerimist ei tehtud. Ei mingit ennetamist ega äratundmist. Inimesed mõistsid aeglaselt, kui tõsine see on. . Midagi sellist polnud nad varem näinud."

Ameerikas pandi sadamad karantiini. Teatrid suleti. Kauplustes olid tõrjumise vältimiseks lahtised lahtiolekuajad. Kõikjal liikusid inimesed näomaske kandes.

"Meil pole veel ühtki sellist haugi nagu Hispaania grippi tulnud," ütles Pergolizzi. "Vaatame, mis juhtub. See on kindlasti võimalikkuse piires."

Artikkel jätkub allpool seotud lugusid.

1980. aastatel täie jõuga esile kerkinud HIV-pandeemia oli jahedust tekitav meeldetuletus, et uued haigused võivad tekkida eikusagilt.

Ja 11. septembri järgses maailmas peame muretsema bioterrorismi pärast – kuigi see pole tegelikult uus oht. Paljud usuvad, et must surm, ajaloo kurikuulsaim epideemia, sai alguse bioterrorismina 1345. aastal, kui mongolite juht Jani Beg katapulteeris muhkkatkuga nakatunud surnukehad ümberpiiratud Caffa linna Musta mere ääres. "Sellest piirkonnast levis see mujale Euroopas," ütles Pergolizzi.

Avastage Alkotoxi ametlikku veebisaiti ja leidke toidulisandid , mis vastavad teie heaolueesmärkidele.

Iga paari aasta tagant on uudistes mõni episood, mis kõlab nagu Robin Cooki põneviku algus. 2014. aasta Ebola puhang Lääne-Aafrikas oli nii hirmutav, et paljud tundsid tolleaegsele valitsusele kaasa. Chris Christie, kui ta pani karantiini – vastuoluliselt – õe, kes töötas Sierra Leones ebolapatsientidega, kuigi tema analüüs oli selle haiguse suhtes negatiivne.

Kas Ebola, Zika või mõni uus tundmatu haigusetekitaja võib vallandada ülemaailmse epideemia? Täiesti võimalik, ütleb Pergolizzi.

Kuid on eriline põhjus gripil ettevaatlikult silma peal hoida – paljud meist kipuvad seda tähelepanu pöörama, sest see on nii tuttav, iga-aastane külastaja, et me hoiame apteekisüstiga eemale.

Ärge alahinnake grippi

"MERS või Ebola on viirused, mis on haruldased ja palju surmavamad ning tekitavad rohkem teadlikkust ja paanikat," ütles MacPhail. "Kuid gripi puhul inimesed lihtsalt eeldavad, et see pole suur asi."

Igal aastal sureb grippi 30 000–50 000 ameeriklast – enamik neist on imikud ja eakad. Eelmisel gripihooajal, eriti raske gripihooajal, suri 80 000 inimest.

Nii et tegelikult on igal aastal gripiepideemia. Kuid 1918. aasta ülemaailmse katastroofi tekitamiseks oli vaja erilisi asjaolusid. Eelkõige oli vaja sõda.

"Kindlasti elasid inimesed Esimese maailmasõja ajal väga lähedal, ebasanitaarsetes tingimustes, rebaseaugudes," ütles Pergolizzi.

Artikkel jätkub galerii all.

"Suur sõda", nagu seda tollal nimetati, muutis tohutuid elanikkondi. See kogus kaevikutesse ja haiglatesse kokku palju inimesi. Hispaania gripp muide ei alanud Hispaaniast. See oli lihtsalt see, et Hispaania, olles tollal neutraalne, oli esimene riik, kes haigusest teatas, samal ajal kui sõdivad riigid surusid uudise maha.

Ka meditsiin oli 1918. aastal vähem arenenud. Antibiootikumid ja sulfaravimid olid II maailmasõjaga täiustatud, mis tähendas, et teine ​​ülemaailmne nihestus ei toonud kaasa teist maailma tervisekriisi. 1933. aastaks oli gripiviirus isoleeritud; Teise maailmasõja ajal kasutati gripivaktsiine. "Esimesed inimesed, kes gripivaktsiini said, olid Ameerika sõdurid," ütles Jimenez. "See muutis mängu."

Kuid 100 aastat hiljem ei ole 1918. aasta pandeemia algpõhjus muutunud. H1N1 viirus on endiselt olemas.

Gripiviirused on mitmel põhjusel eriti kuratlikud. Üks on see, et erinevalt Ebolast, Zikast või Lääne-Niilusest – siiani – levib gripp õhus.

Teine on see, et see muteerub nagu hull.

"Viirused muutuvad ja kasvavad ning on meist kiiremad," ütles Pergolizzi. "Kiiremini, kui meie immuunsüsteem suudab kohaneda, kiiremini kui ravimitööstus suudab kohaneda."

Seetõttu tehakse igal aastal uus gripivaktsiin. Ja miks on oluline, et saaksite end proovile panna – mida iganes vaktsineerimisvastased propagandistid ütlevad väidetavate seoste kohta autismiga, tuginedes 1998. aasta aruande väidetele, mis on laialdaselt ümber lükatud. Vaktsiinivastane liikumine on tegelikult suurendanud pandeemia tõenäosust, lihtsalt nõrgestades niinimetatud "karja immuunsust" gripi ja muude haiguste suhtes.

"Enamik inimesi arvab, et nad saavad endale gripivaktsiini," ütleb MacPhail. "Aga tõesti, nad saavad seda teistele."

Lühidalt ütleb ta, et meil on praegu paremad vahendid pandeemia ennetamiseks kui kunagi varem – kindlasti paremad kui 1918. aastal. Küsimus on: kas me kasutame neid?

"Ma ütlen tavaliselt, et järjekordne pandeemia on vältimatu, aga järjekordne katastroof mitte," ütles MacPhail.

E-post: beckerman@northjersey.com; Twitter: @jimbeckerman1

Kadunud eeslinnas: tänane erilisus on gripp

Lääne-Niiluse viirus: Bergeni maakond ründab sääski helikopteritelt

Hallitus: kümned NJ koolid suletakse, mõned nädalateks

Kui Yvette Stephens saabub teisipäeva hommikul Newark Liberty rahvusvahelisse lennujaama, et alustada oma vahetust turvatöötajana, on tal kaasas kümmekond hingamismaski, mida jagada oma töökaaslastega, kes on mures, et saabuda võib koroonaviirusega reisija. nende terminalis.

Stephens ostis maskid lähedalasuvast Home Depot poest, sest tema sõnul pole keegi lennujaamas neid tuhandetele töötajatele, kes reisijate ja nende asjadega otseselt tegelevad, välja andnud.

"Oleme selle eesliinil ja me pole varustatud," ütles Stephens. "Ma võtan tööle kaasa oma maski ja kindad."

Kuna koroonaviirus on kiiresti levinud Hiinast läbi Aasia Euroopasse, Lähis-Idasse ja Põhja-Ameerikasse, ütleb Newarki, Kennedy ja La Guardia lennujaamades enam kui 10 000 töötajat esindav ametiühing, mille liikmed ei ole saanud korralikku koolitust ja varustust, et vähendada haigestumise riski. edasikandumine.

See hõlmab töötajaid, kes käitlevad pagasit, lükkavad ratastoolis inimesi või puhastavad terminale ja lennukeid.

"Teil on salongikoristajad, kes puutuvad kokku vere, oksendamise, lima, väljaheidete ja igat tüüpi kehavedelikega ning neil pole täna rohkem koolitust kui enne haiguspuhangut," ütles 32BJ New Jersey osariigi direktor Kevin Brown. SEIU. "Me oleme seda taotlenud ja me pole kuhugi jõudnud."

Paljude lennufirmade ja nende alltöövõtjatega, kes palkavad enamiku SEIU töötajatest, ei õnnestunud esmaspäeval kommentaaride saamiseks ühendust saada.

Newarki suurima lennuettevõtja United Airlinesi pressiesindaja Rachael Rivas ütles, et ettevõte järgib kõiki föderaalsete haiguste tõrje ja ennetamise keskuste soovitusi vastuseks koroonaviiruse probleemidele, kuid ei täpsustanud, mis need on.

Tellijatele: kas New Jersey on koronaviiruse levikuks valmis? Siin on tervishoiuametnikud ette valmistanud

Piirangud: NJ ülikoolid piiravad Hiinas välismaal õppimist, kuna koroonaviiruse puhang süveneb

Newark ja Kennedy on kaks USA 11 lennujaamast, mis võtavad vastu reisijaid, kes on viimase 14 päeva jooksul Hiinas käinud, ja neile tehakse tõhustatud tervisekontroll selliste sümptomite suhtes nagu palavik, köha ja hingamisraskused.

Mõned reisijad seisavad silmitsi kohustusliku 14-päevase karantiiniga, et agressiivselt aeglustada viiruse levikut, mis ametnike arvates võib muutuda pandeemiaks. CDC andmetel oli USA-s esmaspäeva õhtu seisuga 53 kinnitatud koroonaviiruse juhtumit.

Viimase 14 päeva jooksul Hiinat külastanud välisriikide kodanikud ei pruugi USA-sse siseneda Koronaviiruse juhtumid sagenevad kiiresti ka teistes riikides, näiteks Lõuna-Koreas, Iraanis ja Itaalias, suurendades sellega reisijate riski, kes ei reisi ainult Hiinast.

Praegu puudub koroonaviiruse spetsiifiline ravi ja vaktsiin. CDC soovitab standardseid ennetavaid tervisemeetmeid, sealhulgas sagedast käte pesemist, köha ja aevastamise katmist ning haigetest inimestest eemal hoidmist. See ei soovita avalikkusel näomaske kasutada.

Stephensi sõnul on tolli- ja transporditurbeameti ametnikud saanud maskid, kuid mitte Newarki lennujaama 2343 SEIU töötajat.

"Me suhtleme inimestega igast maailma nurgast," ütles ta. "Asi on selles, et me ei tea [koroonaviirusest] palju. Meil ​​on üle jäänud asju ise välja mõelda ja tegeleme paljude rahvusvaheliste lendudega."

Paljudele lennujaamatöötajatele makstakse miinimumpalka 15,60 dollarit tunnis ja nad loobuvad arstiabist, kuna see on liiga kallis, ütles Brown.

"Me räägime 25 protsendist inimeste palgast," ütles Brown. "Te ei saa seda endale lubada, lisatasude ja kaastasude vahel 5000–6000 dollarit aastas."

Newarki töötajad pole ainsad, kes ütlevad, et nad on halvasti ette valmistatud.

Austraalias on lennujaama töötajad ähvardanud streikida, kui neile ei anta koroonaviiruse koolitust.

See artikkel sisaldab The Associated Pressi materjale.

Scott Fallon katab veebisaidi NorthJersey.com keskkonda. Piiramatu juurdepääsu saamiseks viimastele uudistele selle kohta, kuidas New Jersey keskkond teie tervist ja heaolu mõjutab, tellige või aktiveerige oma digitaalne konto juba täna .

E-post: fallon@northjersey.com Twitter: @newsfallon

Sarjas "NJ Reopening" heidab USA TODAY NETWORK New Jersey pilgu sellele, kuidas osariigi ebamääraste juhiste alusel plaanivad kogukonna erinevad sektorid koroonaviiruse pandeemia vaibudes taasavada.

Kuna New Jersey elanikud tunglevad linna- ja äärelinnatänavatel, et protesteerida süsteemse rassismi vastu ja kuberner leevendab aeglaselt oma kodus viibimise korraldust, puutub rohkem inimesi üksteisega kokku, suurendades nende koronaviirusesse nakatumise riski.

Kohalike ametnike sõnul ei ole aga riik veel sisuliselt toetanud alarahastatud kohalikke asutusi, mis teevad uue haiguspuhangu kiireks peatamiseks vajalikku ajamahukat tööd: kontaktide jälgimine või isikute väljakutsumine, kui nakatunud inimene on olnud juba pikka aega.

"Kui riigi abi oleks tulnud varem, oleks see päästnud elusid," ütles Camdeni maakonna tervishoiuosakonna tervishoiuametnik Paschal Nwako. "Meid külvasid positiivsed juhtumid ja meil ei olnud piisavalt inimesi, kes mõistliku aja jooksul uurimisi teeksid. Me mõistame, et see ei juhtu üleöö, kuid praegu on juuni käes."

Kuberner Phil Murphy ütles, et tema administratsioon "mängib seda kätt, et meile on jagatud nii hästi kui võimalik."

"Kui maailm oleks sellest varem aru saanud, oleks päästetud rohkem elusid," ütles Murphy. "Ma tahan öelda seda: maakonna tasandi inimesed, kes seda päevast päeva teevad, on teinud erakordset tööd."

Ligi 100 kohalikust tervishoiuosakonnast koosnev lapitöö püüdis iseseisvalt vabatahtlikke värbada või töötajaid koolitada, kui New Jersey oli aprilli keskel juhtumitega üle koormatud. Nüüd, kui tipp on vaibunud, jäävad paljud kohalikud tervishoiuametnikud kukalt kratsima, püüdes mõista, kuidas Murphy kavatseb sekkuda ja mis saab võrgustikest, mida nad ise vaevaliselt tugevdasid.

"On mure, et osariik paneb välja midagi, mis ei sobi juba toimivate kontaktide jälgimise süsteemidega," ütles Princetoni tervishoiunõukogu esimees ja endine New Jersey tervishoiuvoliniku asetäitja George DiFerdinando. "Sellistes kohtades nagu Princeton, Newark ja Paterson tunneme, et saame oma töö tehtud. Asi pole selles, et me ei taha abi, vaid selles, et me ei saa endale lubada uut süsteemi, mis meid tagasi lükkab ja me ei saa seda teha. üleriigilisele süsteemile üleminekul mingeid luksumisi. Ja meil pole siiani aimugi, milline riigiplaan välja näeb."

Mis on tehtud

27. aprillil ütles Murphy, et New Jersey vajab 1300–7000 märgistusseadet – ja praegu teeb seda tööd 800–900 –, enne kui osariik saaks oma majanduse taasavada.

Kaks nädalat hiljem käivitas osariik veebivormi, kus inimesed said taotleda või vabatahtlikult saada kontaktide jälgijateks ja saada 20–25 dollarit tunnis.

Contents

¡Haz clic para puntuar esta entrada!
(Votos: 0 Promedio: 0)
Comparte esta entrada en tus redes sociales favoritas